Hakkımızda

Dentaş Kağıt Sanayi AŞ, kökleri 1941 yılına kadar uzanan ve kurumsal ilkelerle yönetilen Abalıoğlu Holding AŞ iştirakidir. Kuruluşu 1972 yılına dayanan şirketimiz, viyol olarak adlandırılan kalıplanmış selülozik ambalaj tasarımı, üretimi ve satışı konusunda faaliyet göstermektedir. Yenilikçi ürünleri ile dünyanın her yerinde tercih edilen seçkin bir marka olmayı stratejik hedef olarak belirleyen Dentaş Kağıt’ın bünyesinde, Türkiye’de Denizli ve Aksaray’da bulunan 2 tesisin yanı sıra, Romanya’da SC Dentas Romania SRL unvanlı tesisi bulunmaktadır.Devamını Oku

Bir bakışta şirket geçmişi

1972

Dentaş Kağıt Ağaç Mamulleri ve Gıda Mad. Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kuruluşu.

1985

Dentaş Viyol tesislerinin Dentaş Oluklu Mukavva Sanayi A.Ş. bünyesinde üretime başlaması.

2003

Hisseleri %100 oranında Dentaş Kağıt Sanayi AŞ’ye ait, SC Dentaş Romania SRL şirketinin kuruluşu.

2006

SC Dentaş Romania SRL şirketinin üretim faaliyetlerine başlaması.

2007

Dentaş Kağıt Sanayi AŞ’nin Avrupa’da lider viyol üreticileri tarafından kurulan Avrupa Viyol Derneğinin (European Moulded Fibre Association) kurucu üyelerinden olması.

Yumurta dışı ürünlere yatırım kararının alınması.

2008

Dentaş Teknolojisi ile ürün geliştirme faaliyetlerinin başlaması.

2009

Dentaş'ın Türkiye’de bulunan en gelişmiş Kağıt Hamuru ve Kağıt Ar-Ge laboratuvarını kurup faaliyete geçirmesi.

2014

Dentaş'ın Aksaray'da ikinci tesisini kurup üretim faaliyetine başlaması.

2017

AR-GE Merkezi statüsü kazanılması.

Kalite Politikası

“Şirketimizden yarar sağlayan tüm kesimlerin mevcut ve gelecekteki beklentilerini ‘biz bir aileyiz’ anlayışıyla karşılarız.

Çevre Politikası

Tüm faaliyetlerimiz esnasında çevreye olan olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için, atıklarımızı kaynağında bertaraf eder veya geri kazanırız.

Sağlık & Güvenlik

Şirketimizden fayda sağlayan tüm kesimlerin yaşam kalitesini artırmak için sağlık ve güvenlik konusunda eğitimler vererek bilinçlendiririz.

Vizyon

“Hayata dokunan en iyi ve sürdürülebilir ürünleri üretmek.”

 

Misyon

“İnsana, inovasyona ve kaliteye değer vererek paydaşlarımıza kalıcı çözümler sunmak.”

Cafer Sadık ABALIOĞLU

(1920 – 1994)

Kurucu

İş hayatıyla ilgili ilk deneyimini, öğrenciliği devam ederken baba tezgâhında dericilik yaparak kazanır. Babası Mehmet Ali ABALIOĞLU’nun 1941 yılında vefat etmesi üzerine, İstanbul Ticaret Yüksek Okulu ndaki öğrenimini yarıda bırakıp Denizli’ye döner, ağabeyi Baki ABALIOĞLU ile çalışmaya başlar. Cafer Bey ve Baki Bey; enişteleri Hacı Ahmet İNCEOĞLU’nun da ortaklığa katılmasıyla, 1944 yılında Karabacak Un Fabrikası’nı satın alırlar.

Devamını Oku

Sertifikalar

Dentaş Fsc Sertifikası

FSC Nedir?

Üyelik tabanına dayalı, kâr maksadı taşımayan uluslararası bir kurum olan FSC (Orman Yönetim Konseyi), orman yönetim ağının ilerletilen ve insanların toplanarak oluşturduğu, kötü orman politikalarını durdurma çalışmalarını prensip edinilerek kurulmuştur.

FSC, gelişim sürecinde ise orman ürünleri üreticileri, kullanıcıları, dağıtıcıları, çevre ve insan hakları hususunda çalışan sivil toplum kuruluşları, 1993 senesinde Kaliforniya’da bir araya gelerek, sorumlu ve sürdürülebilir bir orman yönetimi maksadıyla başlatılan bir girişimde bulundular. Almanya’nın Bonn şehrinde merkezi olan FSC, zamanla Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika’da bölge mümessillikler açarak uluslararası bir kuruluş haline gelmiştir.

İletişim

+90 258 269 2100

Email

info@dentaskagit.com.tr

Satış

sales@dentaskagit.com.tr