Yumurta İçin En Uygun Ambalajlama

Kırılgan özelliğe sahip olan yumurta tüm tedarikçi zinciri boyunca üstün korumaya ve özene tabi tutulmalıdır. Yumurtanın üreticiden, tüketiciye ulaşmasındaki yol uzun ve zahmetlidir. Bu sürede yumurtalar sağlam ve taze kalmalıdır.

Selülozik esaslı ambalajlama, yumurtalar için tüm tedarikçi zinciri boyunca en uygun korumayı temin etmektedir. Viyol, yumurtaları nakliye ve depolama boyunca kırılmaya karşı korumak için yeterince yumuşak ve dayanıklıdır. Yumurtanın darbe, vibrasyon ve şoktan zarar görmesini engeller. Selülozik esaslı ambalajlar hava geçirebilir özelliğe sahip olduğundan yumurtada oluşabilecek nemi absorbe ederek, olası istenmeyen koku ve tattan korunmasını sağlar.

Yumurta viyolleri bir süpermarketin yoğun raf ortamında müşterilerin ilgisini çekmesi amacıyla değişik renklerde de sunulabilmektedir.

Kapaklı yumurta viyollerine, firma ve ürünü tanıtıcı bilgiler baskı/etiket aracılığı ile eklenebilir. Ürün üzerinde kullanılabilir alanların en uygun şekilde kullanılabilmesi için şirketin uzman kadrosu müşterilere destek vermektedir. Tasarımlar müşteri talebine istinaden oluşturulduktan sonra, karşılıklı onay sürecinden sonra işleme alınmaktadır.

Dentaş Kağıt San. A.Ş. yumurta viyolleri aşağıda adı geçen yumurta ağırlık sınıfları için uygundur:

AĞIRLIK SINIFIAĞIRLIK
XL - Çok Büyük ≥73 gr
L - Büyük ≥63 - <73 gr
M - Orta ≥53 - <63 gr
S - Küçük <53 gr
>