Hakkımızda

Viyol olarak adlandırılan kalıplanmış selülozik ambalaj malzemeleri tasarımı, üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş., yumurta viyolü pazarında Türkiye, Romanya ve Bulgaristan'da pazar lideri konumunda olup tüm Balkan ülkeleri ve birçok Avrupa ülkesine de satış yapmaktadır. Ambalaj sektöründe kalıplanmış selülozik malzemeler üretimi alanında öncü olan Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. yenilikçi ürünleri ile dünyanın her yerinde tercih edilen seçkin bir marka olmayı stratejik hedef olarak belirlemiştir. Abalıoğlu Holding bünyesinde bulunan Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş., çevre dostu olan selülozik bazlı ürünleri ile sağlıklı ve hijyenik ambalaj üretimini uluslararası yatırım politikaları ile genişleterek ve sektörün öncü teknolojilerini kullanarak büyümesini devam ettirmektedir.

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. stratejik hedeflerine paralel olarak ilk yabancı yatırımını 2003 yılı sonunda Romanya'nın Tartaşeşti ilçesinde %100 hissesine sahip olduğu SC Dentaş Romania SRL şirketini kurarak yapmış ve şirketin 2006 yılı ortalarında üretime başlamasını sağlamıştır. Yine aynı stratejik planlar çerçevesinde Aksaray ilinde 2014 yılında ikinci üretim tesisini kurup üretime başlamıştır. Bünyesinde ürün tasarım bölümü bulunduran Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. yoğun Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştirmek için Türkiye'nin en gelişmiş Kağıt Hamuru ve Kağıt Ar-Ge laboratuvarını kurmuş ve ürün çeşitliliğine yönelik proje birimini yapılandırmıştır. 2007 yılında Avrupa'nın lider viyol üreticileri tarafından kurulan Avrupa Viyol Derneği EMFA (European Moulded Fibre Association)'nın kurucu üyelerinden olan Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş., 2012 yılında da Uluslararası Viyol Üreticileri Birliği IMFA (International Molded Fiber Association)'ya asli kongre üyesi olmuştur.

Ürettiği mamul itibarı ile çevre konusunda duyarlı olan Dentaş Kağıt San. A.Ş., aynı duyarlılığı üretim aşamasında da göstermektedir. Ortaya çıkan atıklar kapalı sistemle yeniden üretime kazandırılmaktadır. Dentaş Kağıt San. A.Ş., tamamen doğayla dost ve insan sağlığına zararsız maddeler kullanmakta olup sektörde bu kaygıyı en çok taşıyan firmalar arasında bulunmaktadır. Üretim faaliyetleri esnasında doğaya buhar ve temiz su dışında hiçbir atık bırakmayan Dentaş Kağıt San. A.Ş., sosyal sorumluluk projelerini de desteklemektedir.


dentas kagit

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.

Denizli ve Aksaray'da bulunan tesisleri ile Türkiye ve komşu ülkelere üretim yapmaktadır.

www.dentaskagit.com.tr

SC Dentaş Romania SRL

Romanya'da bulunan tesisleri ile Avrupa'ya üretim yapmaktadır.

www.dentas.ro