Yönetim Kurulu

İsmet ABALIOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

İsmet ABALIOĞLU, iş hayatına eğitimine devam ettiği 1966 yılında, babası ve ağabeyi ile birlikte Çırçır Fabrikası’nda başladı. Orta öğrenimini İzmir Türk Koleji’nde, yüksek öğrenimini İzmir İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı.

Halen, Abalıoğlu Tekstil Sanayi A.Ş. ve Abalıoğlu Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş.’nin, Mısır’da bulunan CSA Textile Egypt S.A.E’nin, Romanya’da faaliyet gösteren SC Dentaş Romania S.R.L.’nin, bir İtalyan şirketi ile ortak kurulan Filidea A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Ayrıca, Er-Bakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesidir.

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kurucu üyesi olan İsmet ABALIOĞLU, çevre alanında da pek çok çalışmaya öncülük etmiştir. 1996’da kurulan DOÇEV – Doğa ve Çevre Vakfı’nın kurucu başkanı olup, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İsmet ABALIOĞLU, evli olup iki çocuk sahibidir ve İngilizce bilmektedir.

 


 

 

Mehmet Ali ABALIOĞLU

Yönetim Kurulu İkinci Başkanı

1948 yılında Denizli’de doğdu. 1965 yılında Denizli Lisesinden, 1970 yılında da İzmir İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu.

Abalıoğlu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali ABALIOĞLU, iş hayatına üniversite eğitimine devam ettiği 1966 yılında, Çırçır Fabrikasında başladı.

Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş.’nin, SC Dentaş Romania S.R.L.’nin ve CSA Textile Egypt S.A.E’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Ali ABALIOĞLU, ayrıca Abalıoğlu Tekstil Sanayi A.Ş.’nin ve Er-Bakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerini yürütüyor.

Bir sanayici olarak Denizli sanayisinin gelişmesine katkılarıyla beraber Denizli’de sosyal yaşamın gelişiminde de önemli yeri olan sivil toplum örgütlerinin kuruluşunda öncülük yapmıştır.

2000 yılında kurulan Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Başkanı olan Mehmet Ali ABALIOĞLU, Doçev – Doğa ve Çevre Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Denizli Şubesi’nin de kurucularındandır ve 2000 – 2001 yıllarında kurucu başkanlığını yapmıştır.

Evli olan Mehmet Ali ABALIOĞLU’nun üç çocuğu vardır ve İngilizce bilmektedir.

 


 

 

Ali YAVUZÇEHRE

Yönetim Kurulu Üyesi

1947 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamlayan Ali YAVUZÇEHRE, 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1982 – 1991 yıllarında şimdiki adı Abalıoğlu Boru Profil Fabrikası olan DEPAŞ Denizli Boru Profil Fabrikası’nda Genel Müdürlük, 1991 – 1994 yıllarında Aday Metal A.Ş. ortaklığı ile ithalat işi yaptı. 1994’den beri Ekpen Tekstil A.Ş.’nin en büyük ortağı ve Murahhas Aza’sıdır. 1989 – 1992 yıllarında Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 1992 – 1995 yıllarında Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Denizli Barosu Avukatlarından olan Ali YAVUZÇEHRE, altı yıldan beri Organize Sanayi Bölgesi’nde Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir ve bir dönem Denizli Meclis üyeliği yapmıştır.

Birlik Enerji A.Ş.’de Ortaklık ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır ve Özkardeş Motor Tic. A.Ş. Ortağı ve Murakıp’ıdır. Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş.’de Ortaklık ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Evli olan Ali YAVUZÇEHRE iki çocuk babasıdır.

 

 


 

 

Ahmet Suat KUYUMCU

Yönetim Kurulu Üyesi

1961 yılında Denizli’de doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi.

Bir süre Kuyumcu Otel’in işletmeciliğini yürütmüş olan Ahmet Suat KUYUMCU, şu anda Çiftçilik ve Sarraflık yapmaktadır.

Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş. Ortaklık ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Evli olan Ahmet Suat KUYUMCU, bir çocuk sahibidir.

 


 

 

Oğuz ABALIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1973 Denizli doğumlu olan Oğuz Abalıoğlu, 1990 yılında Denizli lisesinden mezun oldu.

Mayıs 1996’da ABD’nin Boston Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Oğuz Abalıoğlu, Ekim 1996 ile Haziran 1997 arası Italyanca eğitimi için gittiği İtalya’da Societa Dante Aligheri okulunu bitirdi. Eylül 1998- 2004 tarihi arasında Abalıoğlu Holding iştiraklerinden olan Erbakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş.’de sırasıyla ihracat sorumlusu, ihracat şefi ve Dış Ticaret Müdürü olarak görev yaptı. 1 Eylül 2004’den itibaren Abalıoğlu Holding A.Ş.’de Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Açık Kart Teknolojileri ve Ödeme Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı, İvme Grup Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş:’nin ve Filidea Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Abalıoğlu Holding A.Ş.’nin, Abalıoğlu Tekstil ve Sanayi A.Ş.’nin, Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş.’nin, SC Dentaş Romania SRL’nin, Abalıoğlu Doğal Kaynaklar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ve Er-Bakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesidir.

2005-2006 yıllarında Denizli Genç Sanayiciler Birliği’nin başkanlığını yapan Oğuz Abalıoğlu, TAİDER’in Yönetim Kurulu üyesi, DESİAD ve DEGİAD Derneklerine de üyedir.

Evli ve bir çocuk babası olan Oğuz Abalıoğlu, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

 


 

Ahmet ABALIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1974 Denizli doğumlu olan Ahmet Abalıoğlu, ilk ve orta öğrenimini Denizli’de, yüksek öğrenimini ise ABD – Boston’da tamamlayarak İşletme Bölümünden mezun oldu.

1998 – 2001 yılları arasında Abalıoğlu Holding iştiraklerinden olan Dentaş Ambalaj ve Kâğıt Sanayi A.Ş. görev yaptı. 2001 yılında grup şirketlerinden Abalıoğlu Tekstil Sanayi A.Ş.’de ihracat sorumlusu olarak başlayan Ahmet Abalıoğlu Yönetici, Genel Müdür ve Grup Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu. Abalıoğlu Tekstil Sanayi A.Ş.’nin, Filidea Tekstil ve Sanayi Ticaret A.Ş.’nin ve CSA Textile Egypt S.A.E’nin Genel Müdür’ü olarak görevini sürdürmektedir.

Abalıoğlu Holding A.Ş.’nin, Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş.’ ni, CSA Textile Egypt S.A.E’nin ve Abalıoğlu Doğal Kaynaklar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesidir.

“DEGİAD” Derneklerinde de üye olan Ahmet Abalıoğlu evlidir, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 


 

 

Cafer Sadık ABALIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1978 tarihinde Denizli’de doğdu. 1996 yılında Denizli Anadolu Lisesi’nden, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite mezuniyetinden sonra 2003 yılında Amerika’nın Boston şehrinde bulunan Bentley College’de “Kurumsal Finansman” konusunda master yaptı.

2000 – 2001 yılları arasında Er-Bakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş.’de, Pazarlama Elemanı, 2001 yılında Abalıoğlu Tekstil Sanayi A.Ş.’de Mali İşler Asistanlığı, 2002 – 2003 yılları arasında Abalıoğlu Holding A.Ş.’de Mali İşler Koordinatör’lüğü Asistanlığı, 2004 – 2006 yılları arasında Koç Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Kurumsal Finansman Uzmanlığı görevlerinde bulundu. 2006 – 2009 yılları arasında Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

10 Ağustos 2009 tarihinden itibaren Abalıoğlu Holding A.Ş.’de Mali İşler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Abalıoğlu Holding A.Ş.’nin, Abalıoğlu Tekstil Sanayi A.Ş.’nin, Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.’nin, Filidea Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, CSA Textile Egypt S.A.E’nin, İvme Grup Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş:’nin, Abalıoğlu Doğal Kaynaklar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Açık Kart Teknolojileri ve Ödeme Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, SC Dentaş Romania SRL ve Er-Bakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesidir.

Evli olan Cafer Sadık ABALIOĞLU’nun iki çocuğu vardır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 


 

 

Ahmet Ferruh ERGÜNEY

Genel Müdür

7 Kasım 1963 tarihinde Trabzon’da doğdu. 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

İş hayatına 1990 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan BELKO Ltd. Şti.’de Fon Yöneticisi olarak başlayan Ahmet Ferruh ERGÜNEY, uluslararası projelerde de görev aldı. Bir dönem Amerika’da bulunduktan sonra 1994 – 1998 yılları arasında Efor Dış Ticaret Ltd. Şti.’de Genel Müdürlük, 1998 – 1999 yıllarında Raks Holding A.Ş.’de Finansman Direktörlüğü ve 1999 – 2001 yılları arasında Tek-Art Holding A.Ş.’de Strateji Grup Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üye’liği yaptı.

2001 yılında Abalıoğlu Holding A.Ş.’de Mali İşler Direktörü olarak göreve başlayan Ahmet Ferruh ERGÜNEY, 2004 yılından beri Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.’de ve SC Dentaş Romania SRL’de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

Ahmet Ferruh ERGÜNEY iyi derecede İngilizce bilmektedir ve iki çocuk babasıdır.